INTERVIEW: Fotograf z anglického venkova @_lukecotton
IGLife.cz – Instagram magazín

[tabs]

[tab title=“Česká verze“]

Luke je 35 letý fotograf z Buckinghamshire v Anglii. Rád tráví svůj volný čas s rodinou, jízdou na kole a focením. Vyniká především tím, jakým způsobem zachycuje krásu anglického venkova. Na Instagramu ho najdete pod přezdívkou @_lukecotton.

IMG_0077

Jak dlouho fotíš a co tě přimělo začít?
Vždy jsem si užíval focení, až jsem si před dvěma lety stáhnul Instagram a stalo se to mou vášní.

Můžeš nám říct něco o svém fotoaparátu a o tvých oblíbených technikách?
Zpočátku jsem používal pouze iPhone 4s, ale minulou zimu jsem si pořídil Fuji x100s. Má pevný objektiv, je podobný jako iPhone, až na lepší kvalitu snímků v šeru. Rád bych si brzy pořídil nový fotoaparát s teleobjektivem.

Jaký styl focení máš nejradši a proč?
Nejvíce si užívám focení krajin a přírody. Také rád fotím portréty a zátiší, v budoucnu bych se tomu rád více věnoval.

IMG_0138

Jsi poměrně aktivní na Instagramu. Co se ti na něm líbí? A je zde něco, co ses díky němu naučil?
Myslím si, že vždycky se můžete naučit nové techniky a být inspirováni tím, co dělají ostatní. Instagram je skvělé místo jak pro inspiraci, tak pro prezentování své práce.

Stejně jako ostatní umělci se určitě i ty díváš na práce ostatních. Jaký druh tvorby tě inspiruje? Máš nějaké oblíbené fotografy či umělce?
Samozřejmě. Mým prvním oblíbeným fotografem, na kterého jsem narazil jako malý, je Ansel Adams. Inspiroval jsem se jeho kinematografií, která měla velký vliv na moji tvorbu. Například francouzská série pojmenovaná „The Returned“ byla neuvěřitelně pojatá svým smyslem pro krásu. Dále jsem na internetu našel vynikající fotografku divočiny, která mě velmi uchvátila! Jmenuje se Marina Cano. Na Instagramu je mým nejoblíbenějším fotografem @janske.

Poslední otázka; máš nějaký neobvyklý nebo vtipný zážitek z focení, o který by ses rád podělil s našimi čtenáři?
Často se v mlze musím potichu plížit k farmářským zvířatům, abych získal co nejlepší fotku. Minulý týden jsem stalkoval anglickou dlouhorohou krávu. Dostal jsem se velmi blízko, a v tu chvíli jsem si uvědomil, že to nebyla kráva, ale býk, který byl velmi znepokojený z toho, že jsem byl tak blízko. Člověk si poté uvědomí, že potřebuje teleobjektiv.

IMG_0136 IMG_0101

Luke na instagramu

[/tab]
[tab title=“ENGLISH VERSION„]

Luke is the 35-year-old photographer from Buckinghamshire, England, who likes to spend his free time with his family, cycling or taking the photos. He’s special for his excellent skill – to catch the beauty of the English countryside. You can find him on Instagram as @_lukecotton.

IMG_0077

How long have you been doing photography and what made you start at the first place?
I have always enjoyed photography but it became a passion after I downloaded Instagram approaching two years ago.

Can you tell us a bit about the camera you use and your favourite techniques?
Initially I used only my iPhone 4s but last winter purchased a Fuji x100s. It’s fixed frame and similar to iPhone except with better quality especially in low light. I want to get a new camera soon with telephoto.

Which genre of photography do you like the most and why?
First and foremost I enjoy landscape and nature photography. Although I enjoy portraits and still life and would like to do more of this in the future.

IMG_0138

Youre pretty active on Instagram. What do you like about it and is there something you’ve learnt along the way?
I think you can always learn new techniques and be inspired by what other people are doing. Instagram is a great place as you get that and get to hone your own work there too.

As any other artist, you’re probably looking at the work of others. What kind of work inspires you? Do you have any favourite photographers or mentors?
Of course my first favourite that I came across as a child was Ansel Adams. I get inspired by cinematography and take a lot of influence from there. The French series called “The Returned” had incredible aesthetics for example. I came across a brilliant wildlife photographer on the internet recently that blew my mind called Marina Cano. On Instagram my favourite is @janske.

The last question. Do you have any unusual or funny photography stories you’d like to share with our readers?
I often have to quietly approach farm animals in the fog to get the right shot. Last week I was stalking an English Longhorn cow. I got really close and then realised it was a bull not a cow and was pretty upset I was so close. It’s right then I realise I need a zoom lens.

IMG_0136 IMG_0101

Luke on instagram

[/tab]
[/tabs]

View Comments

There are currently no comments.
Další článek