Instameet v New Yorku aneb Poznal jsem Cubbyho Grahama - IGLife.cz - Instagram magazín
IGLife.cz – Instagram magazín

Cubbyho Grahama asi znáte. Na Instagramu má nějakých 680 tisíc followerů a každou jeho fotku komentuje průměrně stovka lidí. Každý ho zbožňuje, každý ho chce poznat. Proto když jsem v záplavě fotek od lidí, které sleduju, viděl Cubbyho pozvánku na instameet v New Yorku, připadal jsem si trochu jak před nějakými patnácti lety, když jsem dostal k Vánocům moji vysněnou hokejku. O Cubbym všichni říkají, že je jedním z nejmilejších lidí na světě. Moje první vteřiny s ním vypadaly asi takto, obrázek si můžete udělat sami. “Ahoj, já jsem Cubby. Cože, ty jsi až z Česka? Vítej v New Yorku! Mohl bys mi prosim říct, jak tě najdu na Instagramu? Chápeš, že tyhle lidi přiletěli až z Atlanty jenom na dnešní akci? To je neuvěřitelný! Všechno je tak skvělý! I počasí nám vychází!”

Jakoby měl tenhe chlápek, jenž mimo focení a dalších projektů pracuje v charitativní organizaci, měl nevyčerpatelné zásoby energie. Jeho Charity Water, která v rámci Světového dnu vody uspořádala tento instameet, dodává pitnou vodu do zemí třetího světa. Když vidíte někoho tak zapáleného pro dobrou věc, je těžké vydržet stát jen stranou. Prostě vám to trochu změní myšlení. Lidi z Charity Water skutečně inspirují svět kolem sebe a Cubby využívá svoji popularitu na internetu k šíření jejich poslání. Amerika.

Samotný instameet, kdy asi tak šedesát nadšenců blbnulo se žlutými barely okolo Brooklynského mostu, byl pak víc o lidech než o samotných fotkách. Ale tak to asi má být, každý mohl říct svůj příběh a inspirovat se ostatními. Cubby a jeho parťák Matt Oliver (mimochodem další newyorkská celebrita) tomu všemu s úsměvem přihlíželi a občas z rukávu vytáhli geniální nápady, jak na první pohled primitivní barel na vodu proměnit v ideální předmět fotografie. Nedalo mi to a poprosil jsem Cubbyho, aby mi s tou podivnou žlutou věcí zapózoval, že všichni stejně určitě chtějí vyfotit především jeho. A odpověď? “Tak pojďme támhle stranou ať máš tuhle fotku jenom ty.”

Kdo by na instameetu v New Yorku čekal “jumpstagramisty” a “pleveláře” (nikdo se prosím neuražte), byl by asi trochu zklamaný. Nebo naopak mile překvapený, že akce jdou udělat i trochu jinak. A že samotné focení nemusí hrát zas až takovou roli.

usa-lucas1

Foto a text: Lukáš Korynta

View Comments

Další článek