Panáček z lega, který chce navštívit celý svět
IGLife.cz – Instagram magazín

Jak jsme již jednou zmiňovali, na Instagramu jsou velice oblíbené originální projekty, které se liší od „běžných“ každodenních fotografií. Před nedávnem se na českém Instagramu objevil lego panáček s názvem „@Ralphthevisitor„. Neváhali jsme a vyzpovídali ho. Ralph má velké cíle, říká: „Přijel jsem za účelem prozkoumat a objevit co nejvíce zajímavých míst a věcí, které v mé rodné továrně nejsou k vidění. Zatím se plánu úspěšně držím a musím říci, jsem nadšen!“

ralph5

Ahoj Ralphe, jak již si zmínil, chceš navštívit co nejvíce míst. Které například?
Navštívit bych chtěl hodně zemí, které jsou něčím typické, například přírodou, architekturou, tradicemi apod.

Teď pár otázek na tvého stvořitele (@vojtechvole). Co nebo kdo tě inspiroval k tomu vytvořit Ralpha?
Inspiroval mě především Thad (@thadthefinger) a Finnano (@finnanofenno). Fascinovalo mě, že si udali jedno téma a dodržují ho na každé fotce, využívají tak klíčového předmětu, v jejich případě prstu či aut.

ralph7 ralph4 

Máš v plánu s tím pokračovat, nebo bys chtěl zkusit něco nového?
Určitě mám v plánu pokračovat. Ralphthevisitor je jen pár týdnů starý projekt, a jak Ralph sám řekl, má před sebou ještě hodně míst k navštívení. Na jiné fotky a všemožné pokusy mám svůj osobní profil @vojtechvole.

Co se ti na Instagramu líbí? A je zde něco, co ses díky němu naučil?
Líbí se mi obecně chod Instagramu. Každý má svoji „nástěnku“ plnou pro něj charakteristických fotek. Technická stránka fotek, jelikož telefon má pevnou ohniskovou vzdálenost a clonu, tak jde hlavně o kompozici, hru se světly, mlhu, odrazy a ke všemu čtvercový formát. Ze všeho nejvíc se mi však líbí komunita! Komentování fotek, soutěže, víkendové projekty, dailypicky apod.

Můžeš nám prozradit, jakým fotoaparátem fotíš a v čem provádíš úpravu svých snímků?
Ralpha fotím Nikonem D3200, úpravy z RAWu pak v PS CS6. Na svůj účet dávám fotky z Nikonu nebo telefonu (Huawei w1), ve kterém používám aplikaci Fhotoroom nebo Black.

ralph2  ralph1

Jako na konci každého rozhovoru se tě zeptáme, máš nějákou vtipnou příhodu s Ralphem?
Vtipnou příhodu přímo ne, spíš mi stále někde padá, ale to bude nejspíš mojí nešikovností.

Poslední otázka. Chtěl bys něco vzkázat našim čtenářům?
Buďte aktivní, kreativní a pomozme IGLife.cz zvednout kvalitu českého Instagramu a šířit ji do světa! A nepoužívejte rámečky 😀

Ralph na instagramu

View Comments

There are currently no comments.
Další článek