Printic – malá obálka plná radosti - IGLife.cz
IGLife.cz – Instagram magazín

Je papírová fotografie mrtvá, nebo má své místo v dnešním digitalizovaném světě? Pošlete si své oblíbené snímky ze smartphone přímo do Vaší schránky a uvidíte. Zábava zaručena.

Focení mobilními telefony se díky stále se zlepšující kvalitě vestavěných fotoaparátů těší větší a větší oblibě a to nejen mezi nadšenými amatéry. Už i přední profesionální fotografové se o mobilní fotografii přestávají vyjadřovat s pohrdlivým přezíráním. Je vcelku pravděpodobné, že se i ve Vašem zařízení najdou snímky hodné papírové podoby. Je jedno, jestli se jedná o dokonale zpracovaný umělecký záběr nebo o výstižnou momentku z oslavy s přáteli. Printic má smysl v obou případech. Je až neuvěřitelné, jaký potenciál má tato služba.

Co je Printic?

Printic je služba, která Vám umožní přímo z Vašeho zařízení objednat tisk papírových fotografií v klasickém polaroidovém formátu. K takto vytištěným snímkům lze dopsat krátký vzkaz a to buďto jako popisek pod každou jednotlivou fotografii, nebo jako extra snímek (takto přiložený text je zdarma). To vše ve vysoké kvalitě a hlavně rovnou k Vám do schránky.

Jak Printic funguje

Přes aplikaci, kterou si stáhnete zdarma, si vytvoříte Printic účet. Nastavení je velice jednoduché, vystačíte si s emailovou adresou nebo Facebook účtem. Následně vyplníte svou adresu a stát (Česká republika i Slovensko jsou v seznamu podporovaných) a jde se na věc.

uvodni_vysvetleni vytvoreni_uctu_Printic

Nastává nejtěžší část celého procesu – výběr fotografií (minimální počet snímků na jednu objednávku je stanoven na tři). Fotografie můžete vybírat jak přímo z Vašeho telefonu, tak i z Facebookového profilu, či z Instagramu. Výběr probíhá jednoduše, prostě jen označíte ty, které chcete tisknout a zmáčknete tlačítko NEXT. Tím se dostanete k dalšímu kroku objednávky, kde můžete fotografie dle libosti oříznout, připsat pod ně poznámku, nebo zvolit požadované množství kopií. V dalším kroku se pak dostanete k zadání doručovací adresy, přičemž můžete vybrat svou, již uloženou, nebo vyplnit zcela jinou.

vyber_fotografii pridat_text pridany_text

Poté Vám aplikace spočítá cenu balíčku. Jsou to jednoduché počty – jedna vytištěná fotografie Vás přijde na 0,79 eur – nic víc nic míň – žádné další poplatky, balné či poštovné, vše je již v ceně. Na zabezpečeném formuláři pak již jen vyplníte platební údaje a je to. Potvrzující email Vám oznámí přijetí objednávky a následně Vám během pár dní přijde mailem oznámení o expedici Vaší objednávky k Vám. Co se ceny týče, nutno ještě podotknout, že jen za dobu mého testování mi třikrát přišel mail s akční nabídkou Princtic na levnější snímky, slevu nad určitý počet, apod. Podobné akce se tedy u Printicu dělají zřejmě často, a tak tuto službu opravdu lze využívat běžně i bez zruinování si účtu. Navíc slevu k objednávce Vám nabídne aplikace sama již při výše zmiňovaném propočtu balíčku – stačí svou objednávku sdílet na sociálních sítích.

prehled_objednavky moznost_slevy IMG_1687

Princtic slibuje doručení snímků během 3 až 5 pracovních dnů. Při testu jsem objednávku odeslal 31.10. a hned 1.11. mi přišel mail o odeslání objednávky. Samotná objednávka pak dorazila 6.11. Odečtu-li víkend, byla mi zásilka doručena skutečně v rámci 3 pracovních dní. A to je na vyvolání a odeslání fotografií z Paříže (ano zásilky jsou opravdu odesílány z Paříže!) velice slušná doba. Co se kvality fotografií týče, není co vytknout. Klasický lesklý fotografický papír nese i klasický problém s ulpíváním otisků, ale fotografie vypadají opravdu skvěle.

nenapadne_doruceni to_je_ona obsah_obalky doplnujici_vzkaz

A teď k potenciálu služby, o kterém jsem se zmiňoval výše. Možná si teď ťukáte na čelo a divíte se, co že je tak zázračného na papírové fotce za 20 Kč, když v běžném fotoalbu lze fotografii pořídit za 3 Kč. Opodstatněním ceny Printic snímků je jednoznačně forma, jakou jsou Vám fotky doručeny. Fotografie spolu se vzkazem jsou doručeny v bílé naprosto obyčejné obálce s razítkem z Paříže, teprve v této obálce je malá oranžová obálka skrývající mnoho radosti. Proč radosti? Protože právě v tomto momentu překvapení se dle mého názoru skrývá největší hodnota takto vytvořených snímků.

Jak jsem se již zmínil, je jedno, jaké fotografie si objednáte. Ovšem hlavní přidaná hodnota této služby se Vám rozkryje, až když touto cestou pošlete fotky někomu jinému. Představte si tu radost babičky, když najde ve schránce fotky její malé vnučky spolu se snímkem vnučkou malovaného obrázku pro babičku. Nebo když po vydařeném výletu s přáteli rozešlete malé obálky plné vzpomínek. Je to jen na Vás.

Pokud tedy máte koho potěšit, nebo se chcete pochlubit svými nejlepšími snímky v papírové kvalitě, neváhejte a Printic vyzkoušejte. Dvacet (resp. 60 za minimální objednávku) korun lze utratit daleko hloupějším způsobem.

Autor článku: René Becker

Spojte se semnou přes sociální sítě!

View Comments

There are currently no comments.