Vyzpovídali jsme fotografa a filmaře ze Seattlu Daniela Reimera - IGLife.cz - Instagram magazín
IGLife.cz – Instagram magazín

Daniel Reimer (@danielmreimer) je 24 letý fotograf a filmař ze Seattlu, který rád vytváří a zachycuje krásy každodenního života. Dále rád cestuje, pobývá v přírodě, poznává nová místa a lidi. Do Česka přiletěl 14. května a doporučujeme navštívit jeho profil, jelikož je velmi zajímavé vidět, jak zachycuje krásy naší země.

Jak dlouho fotíš a co tě k tomu přivedlo?
Fotografování se věnuji od ledna 2012. Už předtím mě focení velmi zajímalo, nikdy jsem ale neměl vhodnou příležitost si to vyzkoušet a naučit. Instagram bylo to, co mi pomohlo začít fotit aktivně. Byla to jednoduchá a levná cesta jak proniknout do fotografického světa, kde jsem mohl experimentovat jak ve focení, tak v upravování snímků a zároveň pozorovat, co tvoří ostatní.

Můžeš nám říct, jaký fotoaparát používáš a která je tvá oblíbená technika?
V současné době fotím iPhonem 4s, Canonem 7d a nově pořízeným Canonem 5d Mark iii. Instagram byl místem, kde jsem získal své první reálné zkušenosti s focením a jak ho správně prodat. Byla to zábava pořizovat různé fotky, upravovat je přímo v mobilu a sdílet je s přáteli. Brzy jsem objevil aplikace VSCOCam, Picfx a Mextures, které mi pomohly rozvíjet kreativitu během focení a upravování. Později jsem však začal méně fotit iPhonem a naopak více Canonem. Také pro úpravu fotografií samotných jsem začal více používat na počítači Adobe Lightroom a VSCO. Když jsem s úpravou spokojen, pošlu fotografii na svůj iPhone a dám na Instagram. Je to pro mě velmi vzrušující proces!

7

Jaký styl focení máš nejradši a proč?
Miluji focení krajiny. Je to o kráse přírody, která mě oslovuje a ukazuje mi velikost Boha. Chci zachytit a sdílet s ostatními to, co jsem viděl a cítil v ten okamžik, aby tak měli možnost vidět a pochopit, čí Bůh je lepší.

Později jsem začal experimentovat s focením portrétů a zkoušel jsem to zkombinovat se svou láskou ke krajinám. Přidáním určitého objektu do krajiny je možné vytvořit hmatatelnost a jedinečnost dané fotografie. Ta pak vyvolává různé pocity a tvoří odlišnou perspektivu. Focení portrétů je pro mě naprosto nová záležitost, ale jsem nadšený tím, že se to učím a postupně se zlepšuji!

10522319_1434149223526381_169988913_n 10354430_283622368481736_548751894_n 4

Jsi poměrně aktivní na Instagramu. Co se ti na něm líbí? A je zde něco, co ses díky němu naučil?
Instagram hrál stěžejní roli v rozvoji mé fotografické a filmařské duše. Líbí se mi komunita, kterou tahle aplikaci přináší. Instagram však neposkytuje pouze jednoduchou cestu jak pořizovat kvalitní snímky, manipulovat s nimi, dávat je na internet a sdílet s určitou komunitou lidí. Skrze Instagram jsem také získal možnost poznávat nové lidi, spojovat se s nimi ze všech možných koutů Země, s lidmi, kteří mají rádi stejné věci jako já a díky tomu můžeme tyto věci sdílet navzájem. Co jsem se díky Instagramu naučil, je velmi jednoduché: jak pořídit fotku, uvědomit si, jaké fotky rád pořizuji, jak komunikovat s novými přáteli a jak inspirovat různé lidi!

5 2

Stejně jako ostatní umělci se určitě i ty díváš na práce ostatních. Jaký druh tvorby inspiruje tebe? Máš nějaké oblíbené fotografy či umělce?
Jak už jsem řekl, miluji krajiny. Svět je obrovským místem s velkou rozmanitostí. Rád sleduji, jak je život zachycován v různých částech světa a kde leží krásy přírody. Mám velmi rád cokoliv spojeného s vodou a oceánem, ale také díla, která zachycují pro mě inspirující kreativitu a dokonalost. Zde jsou moji oblíbení fotografové/instagrameři: @polerstuff, @jaredchambers, @markclinton, @mattfrench, @cameracaleb a @chuck. Je velmi těžké vzpomenout si na všechny. Je zde spousta skvělých fotografů, kteří dělají vynikající věci!

Poslední otázka; máš nějaký neobvyklý nebo vtipný zážitek z focení, o který by ses s námi rád podělil?
Bohužel nemám žádný neobvyklý nebo vtipný zážitek z focení. Pouze příběhy z výprav a běžných momentů.

View Comments

There are currently no comments.
Další článek